فراموش کردم
رتبه کلی: 28


درباره من
سلام پیام قربانی هستم.
از سال 88 به مدت نزدیک دو سال مدیریت تعدادی از انجمن های وب سایت میانالی را بر عهده داشتم.
---------------------------------
این همه لاف زن و مُدعی اهل ظهور
پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم
سالها منتظر سیصد و اندی مَرد است
آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید
به گمانl که بنا نیست کنارش باشیم
.
.
آیت الله بهجت چند روز قبل از مرگ
-----------------------------------------
ایمیل: paiamnice2000@yahoo.com
پیام قربانی (paiamnice2000 )    

اعتکاف یعنی چی؟؟

درج شده در تاریخ ۸۹/۰۴/۰۳ ساعت 17:12 بازدید کل: 899 بازدید امروز: 2 0 می‌پسندم  
 

اعتکاف یعنی چی؟؟الف: آرامش روحی
ع: عشق وعلاقه به علی به مولا
ت:تولدی دوباره انسان
ک:کرامت نفس و بزرگی روح
الف:اصلاح واعتراف و خودسازی
ف:فرصتی تازه به خویشتن برای آسمانی شدن.

«اعتكاف»
«اعتكاف» از ماده «عكف» به معناى رويكردن به چيزى همراه با توجه و مراقبت، التزام به يك مكان و اقامت در آن و اقبال به امر مهمى از سر بزرگداشت و تعظيم است(۱).
با نگاهى همه سويه مى توان اين گونه تعريف كرد كه: «اعتكاف اقامت كردن در محلى با انگيزه بزرگداشت و اهميت آن و توجه و مراقبت به آرمانى به گونه اى كه مانع از اشتغال به امور ديگر شود.» (۲)
اين واژه نه بار در قرآن مجيد مطرح شده كه در مورد آن «عبادت مخصوص در مسجد» است.

آن گاه كه خداوند ]با اشاره به سابقه ديرينه اعتكاف در شرايع گذشته[، دو پيامبر خود را مأمور تطهير و پاكسازى براى برگزارى هر چه بهتر اين عبادت ويژه مى كند.

صبح گاه سیزدهم رجب، مساجد جامع بسیاری از شهرهای ایران اسلامی، شاهد حضور عاشقان شیفته ای است که به قصد اقامتی سه روزه، در این مکان مقدس حضور می یابند و به دور از دنیا و جلوه های دل فریب آن، در سفری از خانه خویش به خانه دوست شرکت جسته و به راز و نیاز با خدای بی نیاز بنده نواز می پردازند.
اعتکاف سنت نیکوی دیرپایی است که از پیامبران به یادگار مانده و تا امروز ادامه یافته است. این برنامه معنوی، هر سال مشتاقان و طرفداران بیش تری می یابد، عبادتی که در خلوت انسان با پروردگار مهربان شکل می گیرد و دل های شیفتگان حضرتش را جلا می بخشد.

"اعتکاف" از واژه عکف گرفته شده و به معنای توقف در مکانی و ماندن در آن مکان است. این واژه در اصطلاح، به معنای ماندن و توقف سه روزه و بیش تر از آن در مسجد جامع، به قصد بندگی و راز و نیاز با خالق بی همتاست و به کسی که چنین عمل عبادی را انجام می دهد، معتکف گویند.

اعتکاف توقفی ناآگاهانه در مسجد، بدون عشق به عبادت و قصد قربت نیست. آن چه می تواند موجب دل کندن از لذایذ زندگی مادی شود، خود باید لذتی برتر باشد. لذتی چون وصال محبوب، تقرب و نزدیکی به خدای بزرگ و قرار گرفتن در سایه سار محبت الهی. معتکف از خانه خویش بیرون رفته و آگاهانه عزم حضور در خانه حضرت حق می کند؛ حضوری آگاهانه، عاشقانه و خالصانه بر درگاه پروردگار یکتا.

پیام اعتکاف، به یاد خدا زیستن است. اعتکاف گشت و گذاری است در کوچه پس کوچه های درون و گشتن در دنیای تو در توی دل و شناختن خود و مجاهده با نفس. روزهای اعتکاف، روزهای انس با پروردگار و بریدن از غیر و پیوستن به یار است. اعتکاف، هجرتی درونی برای سیر در دنیای باطن و مروری بر نفسیات خویش است تا گام تهذیب برداریم و کام بندگی برگیریم. ایام اعتکاف، اهل عبادت را عید حضور است و اهل غفلت را روزنه ای به سوی نور.

پیامبر گرامی اسلام (ص)، در بیان فضیلت اعتکاف، در سخنی گران بها فرمودند: "معتکف، همه گناهان را در بند می کشد." یعنی آن که خویشتن را برای مدتی در مکانی محبوس کرده تا به توفیق انس با خداوند و رسیدن به لذت مناجات نایل آید.

اعتکاف از نظر زمان، محدود به وقت خاصی نیست، ولی چون لازمه اعتکاف روزه گرفتن است، در دو روز عید فطر و قربان که روزه حرام است، نمی توان معتکف شد. البته بهترین زمان برای اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان و روزهای سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب است که در کشور ما، اعتکاف در سه روز ماه رجب رواج دارد و این سه روز، از چند جهت دارای اهمیت است؛ اول اینکه ماه رجب، ماه حرام است و مطابق روایات، اعتکاف در ماه های حرام از فضیلت بیش تری برخوردار است و دوم اینکه روزه در ماه رجب فضیلت خاصی دارد.

مرحوم علامه مجلسی درباره کمال اعتکاف می نویسد: "کمال اعتکاف در آن است که اندیشه و دل و اعضا بر مجرد عمل صالح وقف گردد و بر در خانه خدای جلیل و در برابر اراده مقدس او به حبس درآید و به زنجیر مراقبت او به بند کشیده شود و از آن چه روزه دار از انجام آن خودداری می کند، به طور تمام و کمال بازداشته شود ..."لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
آهنگ جدید و شنیدنی میلاد توغان بنام "هدفون" .( پیشنهاد میکنم از دست ندید) . از دنیای ما....باشگاه سانداووشو المپیک شهرستان میانه ثبت نام میکندیارب روا مدار که......حجاب فاطمهجدیدترین حادثه آفرینی توسط دانش آموزان دبیرستانی میانه!!!!(فالوده)رابطه دو چشم با همنظر اسلام درباره کشتن مورچه و مگساقای دادستان واداره اوقاف:به داد دارالقران شهید داوود اختیاری وهیت دیوانگان علی اکبر برسید؟؟افتخار تروریست ها به اسارت یک کودک
کاربران آنلاین
النا امیری رها رضوانی گل آبی من مهدی یاس IM.ImMoRtaL یالان...دنیا -- I-I O 3 EN -- مسافر دو روزه آوای ترکمانچای *رضایی** میلادایمانی. شاهدخت پارسی رهای گمشده تورک ماوی2 ایسل.19 گل دختر-0440 (*-*)___________ro shanak__________(*-*) javad irani ائلبان 68 elmira salimi آخرین عشق پسر تنها69 ممول کوچولو هی هی روزگار **Afsoos** mohamadalizade شهاب ارجمند بیژن پور BAHRAM K22 کافی نت دانشجو صبا کمالی حس یک اشک خلیلی هادی lilil HamiD_Zx llil دخترم . . . مقلد فاطمه . . . a c i h a y a t ساناز اصغری امیر هاشمی 2 B e S t L o V e ****اشکان 07**** سردرگم امیر تک __.._Error404_._ باران تنهایی مهراد مختاری فروشگاه لوازم اسپرتی و لوکس خودرو (رعد اسپرت) تاابددرخوراحسان توام یازهرا رضا only سمت خدا mehdighadimi گؤز یاشی حامد RR لاهوتیان بی تانم شیرینی میلاد*تنها* روژانا parsa zeos navidmahigir Dar Had Man Nisti Gomsho Pleas زیادپور سئودا (قره داغلی) سفیر عشق*پور صالحی tasnim samyar فرشته**مینایی شرکت زیارتی وگردشگری سفیرمیانه غمکده عشق I3iNaM_____ Original Old Binam محراب 007 - خسرو - بیا2رپ alireza vaziri delam mikhad.... شب گرد تنها*** علیرضاامیرخیزی مهدی محمد آرنا فکوری کافی نت متین فاطمه...montazer عمه کوچیکه شینا رشیدی پور iNvOk3._.FoR._.D3aD __سکوت__ رضا خانی

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است