فراموش کردم
رتبه کلی: 28


درباره من
سلام پیام قربانی هستم.
از سال 88 به مدت نزدیک دو سال مدیریت تعدادی از انجمن های وب سایت میانالی را بر عهده داشتم.
---------------------------------
این همه لاف زن و مُدعی اهل ظهور
پس چرا یار نیامد که نثارش باشیم
سالها منتظر سیصد و اندی مَرد است
آنقدر مرد نبودیم که یارش باشیم
اگر آمد خبر رفتن ما را بدهید
به گمانl که بنا نیست کنارش باشیم
.
.
آیت الله بهجت چند روز قبل از مرگ
-----------------------------------------
ایمیل: paiamnice2000@yahoo.com
پیام قربانی (paiamnice2000 )    

اعتکاف یعنی چی؟؟

درج شده در تاریخ ۸۹/۰۴/۰۳ ساعت 17:12 بازدید کل: 902 بازدید امروز: 2 0 می‌پسندم  
 

اعتکاف یعنی چی؟؟الف: آرامش روحی
ع: عشق وعلاقه به علی به مولا
ت:تولدی دوباره انسان
ک:کرامت نفس و بزرگی روح
الف:اصلاح واعتراف و خودسازی
ف:فرصتی تازه به خویشتن برای آسمانی شدن.

«اعتكاف»
«اعتكاف» از ماده «عكف» به معناى رويكردن به چيزى همراه با توجه و مراقبت، التزام به يك مكان و اقامت در آن و اقبال به امر مهمى از سر بزرگداشت و تعظيم است(۱).
با نگاهى همه سويه مى توان اين گونه تعريف كرد كه: «اعتكاف اقامت كردن در محلى با انگيزه بزرگداشت و اهميت آن و توجه و مراقبت به آرمانى به گونه اى كه مانع از اشتغال به امور ديگر شود.» (۲)
اين واژه نه بار در قرآن مجيد مطرح شده كه در مورد آن «عبادت مخصوص در مسجد» است.

آن گاه كه خداوند ]با اشاره به سابقه ديرينه اعتكاف در شرايع گذشته[، دو پيامبر خود را مأمور تطهير و پاكسازى براى برگزارى هر چه بهتر اين عبادت ويژه مى كند.

صبح گاه سیزدهم رجب، مساجد جامع بسیاری از شهرهای ایران اسلامی، شاهد حضور عاشقان شیفته ای است که به قصد اقامتی سه روزه، در این مکان مقدس حضور می یابند و به دور از دنیا و جلوه های دل فریب آن، در سفری از خانه خویش به خانه دوست شرکت جسته و به راز و نیاز با خدای بی نیاز بنده نواز می پردازند.
اعتکاف سنت نیکوی دیرپایی است که از پیامبران به یادگار مانده و تا امروز ادامه یافته است. این برنامه معنوی، هر سال مشتاقان و طرفداران بیش تری می یابد، عبادتی که در خلوت انسان با پروردگار مهربان شکل می گیرد و دل های شیفتگان حضرتش را جلا می بخشد.

"اعتکاف" از واژه عکف گرفته شده و به معنای توقف در مکانی و ماندن در آن مکان است. این واژه در اصطلاح، به معنای ماندن و توقف سه روزه و بیش تر از آن در مسجد جامع، به قصد بندگی و راز و نیاز با خالق بی همتاست و به کسی که چنین عمل عبادی را انجام می دهد، معتکف گویند.

اعتکاف توقفی ناآگاهانه در مسجد، بدون عشق به عبادت و قصد قربت نیست. آن چه می تواند موجب دل کندن از لذایذ زندگی مادی شود، خود باید لذتی برتر باشد. لذتی چون وصال محبوب، تقرب و نزدیکی به خدای بزرگ و قرار گرفتن در سایه سار محبت الهی. معتکف از خانه خویش بیرون رفته و آگاهانه عزم حضور در خانه حضرت حق می کند؛ حضوری آگاهانه، عاشقانه و خالصانه بر درگاه پروردگار یکتا.

پیام اعتکاف، به یاد خدا زیستن است. اعتکاف گشت و گذاری است در کوچه پس کوچه های درون و گشتن در دنیای تو در توی دل و شناختن خود و مجاهده با نفس. روزهای اعتکاف، روزهای انس با پروردگار و بریدن از غیر و پیوستن به یار است. اعتکاف، هجرتی درونی برای سیر در دنیای باطن و مروری بر نفسیات خویش است تا گام تهذیب برداریم و کام بندگی برگیریم. ایام اعتکاف، اهل عبادت را عید حضور است و اهل غفلت را روزنه ای به سوی نور.

پیامبر گرامی اسلام (ص)، در بیان فضیلت اعتکاف، در سخنی گران بها فرمودند: "معتکف، همه گناهان را در بند می کشد." یعنی آن که خویشتن را برای مدتی در مکانی محبوس کرده تا به توفیق انس با خداوند و رسیدن به لذت مناجات نایل آید.

اعتکاف از نظر زمان، محدود به وقت خاصی نیست، ولی چون لازمه اعتکاف روزه گرفتن است، در دو روز عید فطر و قربان که روزه حرام است، نمی توان معتکف شد. البته بهترین زمان برای اعتکاف دهه آخر ماه مبارک رمضان و روزهای سیزدهم تا پانزدهم ماه رجب است که در کشور ما، اعتکاف در سه روز ماه رجب رواج دارد و این سه روز، از چند جهت دارای اهمیت است؛ اول اینکه ماه رجب، ماه حرام است و مطابق روایات، اعتکاف در ماه های حرام از فضیلت بیش تری برخوردار است و دوم اینکه روزه در ماه رجب فضیلت خاصی دارد.

مرحوم علامه مجلسی درباره کمال اعتکاف می نویسد: "کمال اعتکاف در آن است که اندیشه و دل و اعضا بر مجرد عمل صالح وقف گردد و بر در خانه خدای جلیل و در برابر اراده مقدس او به حبس درآید و به زنجیر مراقبت او به بند کشیده شود و از آن چه روزه دار از انجام آن خودداری می کند، به طور تمام و کمال بازداشته شود ..."لوگین شوید تا بتوانید نظر درج کنید. اگر ثبت نام نکرده اید. ثبت نام کنید تا بتوانید لوگین شوید و علاوه بر آن شما نیز بتوانید مطالب خودتان را در سایت قرار دهید.
فراموش کردم
زنم را کشتم چون با مردان زیادی رابطه داشت باشگاه سانداووشو المپیک شهرستان میانه ثبت نام میکندگون باتان ( غروب ) شعر تورکیآیا برای ازدواج باید استخاره گرفت؟ چه وقت استخاره کنیم؟فوتبالیست انگلیسی مسلمان شد + عکسیه روز خانومی قبل از بر گشتن همسرش از سر کار در نامه ای نوشتبه تو می اندیشم.دختر زیبا در مهمانی و روش های بازاریابی!دختر شدن در 5 دقیقه!!!گیاه جادویی زنان
کاربران آنلاین
amir hossein (خال اوغلی ) ریحانه .محمدی .______StOrIVI______. (-_-)_________I-IƏIVIeD__________(-_-) آرمین. مصطفی علیپور SO---R---S فرشته ی ناناز و مهربونت lılılı__IXI IXI IXI-_-LƏRGE__ılılıl سیدعلی موسوی* سید سجاد حسینی ورنکشی کوزی گونی ناز**نین زنده یاد سگ ولگرد عاشق ایرانمم اصل اصل * مینا محمدی* امیر طاها محسنی ماندگار007 حامد رهروان بی تانم مبل آرال فردین اسمعیلی اریا تنها javad irani بانوی شرقی mAhYAr a__L__O__n__E(عاشقی تعطیل) گل آقا منتظرم علی صفوی mohamadalizade navidmahigir عشق یک طرفه سحر چراغی سعید کریمی. مجید محمدی دنیا بی وفاست نازنین ناز فرهاد.. NafaSss .crazy lover مجنون - خسرو - shayesteh.mb Se7en ترکمانچای یکی از شهر بغض احساس محمد نعیمی... بلوت ایلدرم میرنجف غیبی رضا خانی *مهاجر* الینا جان ALONE-------BOY alireza 00 فراز جباری س کریمی آزمایشگاه الکترونیک وبر فرید مشایخی ll______3aMiYa JoOoN_______ll پویا علیپور Dar Had Man Nisti Gomsho Pleas س.دومانلی فرشید بخشی ترکمانی سپیده راشدی تک پیک Elahe Sharghi پرستو مهدوی کهراز علی 0423 vollibalist گؤز یاشی farshid ghorbani __.alone__ امیر-AMIR

مسئولیت کلیه مطالب به عهده نویسندگان و ارسال کنندگان آن است